Creative T3250 Wireless: lacné reproduktory, ktoré nestojá veľa

MacBook Retina 2016 - 15 palcov - Reproduktory 2.1 - Creative T3300

Moje staršie reproduktory od Creative mali jednu nevýhodu, pravý reproduktor sa pokazil. Ideálne riešenie bolo si zabostarať nové a lepšie reproduktory od Creative. Rozhodnutie padlo na typ Creative T3250 Wireless. Tieto reproduktory sú ideálne riešenie pre ozvučenie študentskej izby. Nestojá veľa, nezaberajú veľa miesta a majú Bluetooth. Cena týchto reproduktorov bola na Alza.sk – 53,90€

Rad T3xxx už vyrába Creative niekoľko rokov. Tá sa postupne vyvíja a mení podľa požiadaviek trhu. Zatiaľ čo pred pár rokmi ste nastavili basy, pripojili slúchadlá a väčšie debničky zabrali na stole miesto, novinka T3250 je kompaktnejšia, nenápadná a k dispozícii je len ovládač hlasitosti. Dnes je moderné jednoduchosť a Bluetooth, a tak to výrobca ponúka. S drôtom aj bez Malé systémy so subwooferom sú veľmi populárne, pretože na stole zaberú minimum miesta a pritom ponúknu hutné basy. To platí bezozbytku aj o zostave T3250. Celok vyzerá elegantne, použitý lesklý plast pôsobí pekne, na stole debničky rozhodne hanbu robiť nebudú. Malé satelity sú jednopásmové s oválnym basreflexovým otvorom nad meničom. K prekvapivo malému a iba 1,6 kg vážiacemu subwoofera sa pripájajú pomerne krátkym, 1,5m káblom, našťastie použitý 3,5 jack konektor umožní prípadné predĺženie.

SUBWOOFER

To sa bohužiaľ nedá povedať o pevne pripevnenom kábli otočného ovládača hlasitosti, ktorý asi budete chcieť mať určite na stole, než pod ním. Kábel má ale dlhý iba 1,7 m, takže s variabilitou místění pripojeného subwoofera pod stolom to bude horšie. Skrátka kvôli kratším káblom asi budete trochu laborovat s umiestnením. Praktický, kruhový ovládač s káblovým pripojením je malý, na stole zavadzať nebude. Tlačidlo uprostred slúži pre párovanie, otočný kruh okolo ako vypínač aj pre reguláciu hlasitosti. Jednoduchšie to už nejde. Otočný volič slúži aj ako hlavný vypínač, ďalšie napevno pripojený kábel s 3,5 mm jackom potom slúži ako jediný vstup zvuku. Bluetooth sa páruje podržaním stredového tlačidla na guľatom ovládači, ženský hlas z reproduktora potom oznámi, že môžete debničky spárovať – ​​napríklad s telefónom.

ZVUK

Aj subwoofer s 6mm tenkými stenami a malým 8,5cm meničom ukazuje, že tiež tú sa šetrilo. Slúchadlový výstup, reguláciu basov alebo výšok, prípadne ďalšie audiovstup budete hľadať márne, všetko je maximálne zjednodušené. U T3250 sa budúci majiteľ skrátka musí zmieriť s tým, že kupuje lacné bezdrôtové debničky. Zjednodušenie (zvukové aj technické) vyniká najmä v porovnaní s kedysi vyrábaným systémom 2.1 Creative Inspire T3100, ktorý mal dvojpásmové predné satelity, nastavenie basov a skvele hral. A to len za 800 Sk. Áno, nemal Bluetooth, ale napriek veľmi nízku cenu ste nemali pocit, že výrobca vyslovene šetril. Univerzálny zvuk pre tichý počúvanie V skutočnosti po zvukovej stránke nejde vôbec o zlý systém.
Zvuk má však veľmi ľúbivý charakter a cez malé rozmery subwoofer ponúkne prekvapivo silné basy. Hlbšiemu, efektnějšímu basu však výrobca obetoval presnosť, ani zladenie so satelitom nie je ideálne, frekvenčný prepad v prechodnom pásme nižších stredov / vyšších basov začujete výrazne u jazzovej hudby, či klasiky. U náročnejších žánrov vám bude vadiť aj menej detailné, ostrejšie podanie výšok. Prekvapivo dobre a vyvážene pôsobí zvuk pri bežnej, a najmä nízkej hlasitosti, kedy ani pri tichom, nočnom počúvania neprídete o basovú zložku. Vďaka tomu si užijete väčšinu bežných hudobných žánrov, ale aj filmy a hry. A tam by som Creative T3250 wirelles odporúčal.

ZHODNOTENIE

Pokiaľ chcete slušný lacný bezdrôtový 2.1 reprosystém a ste ochotní odpustiť, že výrobca šetril, kde sa dalo, tak Creative T3250 Wireless sú pre vás ideálne. Zvukovo patrí vo svojej cenovej relácii k tomu lepšiemu, v študentskej izbe po pripojení notebooku alebo smartphonu urobí (napríklad spolu so Spotify) veľa radosti. Tým náročnejším by som potom odporučil zaloviť v peňaženke hlbšie.


Plusy:

 • výborný zvuk a dobré basy
 • vhodné do menšej izby
 • cena
 • malé rozmery
 • bluetooth
Mínusy:

 • kratšie káble
 • nemá nastavenie basov

 

 

ŠPECIFIKÁCIA:

 • Výkon reproduktorov:
  • 5,5 wattov RMS na kanál (2 kanály)
  • 16 wattov RMS – subwoofer
 • Frekvenčný rozsah: 40 Hz – 20 kHz
 • Odstup signálu od šumu: > 75 dB
 • Hmotnosť: Reproduktor 320 g, subwoofer 1,87 kg
 • Rozmery (V x Š x H) v mm:
  • Satelit (86 x 177 x 93) mm
  • subwoofer(160 x 214 x 243) mm

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho s kamarátmi.

Ďakujem.

About Martin Rybarčák

Rád spoznávam Slovensko z môjho elektrického vozíka, ktorý mi dáva krídla. Vo voľnom čase píšem recenzie z mojich bezbariérových ciest. Pohltilo ma SEO, WordPress a Marketing. Nahliadnite do môjho života.