Hudobné objavy – Máj 2017 #1

Často brázdim YouTub-om a hľadám nové hudobné objavy, ktoré stoja za počutie. Prinášam vám svoj májový výber interpretov, ktorí ma okamžite zaujali.

Dné

Český producent Ondrej Holý, ktorý vystupuje pod pseudonymom „DNÉ“ je na scéne už dlhšie, no až minulý rok prerazil svojim debutovým albumom These Semi Feeings, They Are Everywhere pod internetovým labelom Majestic Casual. Tento nevídaný vyspelý debut od Dné pôsobí príjemným a profesionálnym dojmom. Je obdivuhodné vidieť producenta na vozíku s takýmto výnimočným talentom pre tvorbu elektronickej hudby. V zahraničí oceňovaný, u nás menej známy, no verím, že ešte o tomto talentovanom mladíkovi budeme počuť.

POZN.: Odporúčam vidieť a počuť Live Session, ktoré sa nahrávalo v Olomouci.

Slowdive

Anglická skupina pochádzajúca z Readingu vydala po dlhšej dobe svoj ďalší album. Od hudobných kritikov dostáva výborné hodnotenia a ja som ho tiež okamžite zaradil medzi svoje obľúbené. POZN.: Slowdive vystúpia tento rok na Pohode.

About Martin Rybarčák

Rád spoznávam Slovensko z môjho elektrického vozíka, ktorý mi dáva krídla. Vo voľnom čase píšem recenzie z mojich bezbariérových ciest. Pohltilo ma SEO, WordPress a Marketing. Nahliadnite do môjho života.