Obyčajný deň dystrofika

vozičkár v zime

Je ráno, takmer pol ôsmej, keď som precitol z pokojného spánku. Rozlepím oči a vítam realitu. Môj pohľad okamžite spočinie na okne. Vidím že sneží, to zas bude heroický výkon dostať sa vôbec z bytu do auta. Asistent klope na dvere. Po chvíli mi pomáha vstať z postele a bežné ranné činnosti sa môžu začať.

Raňajkujem ovsené vločky s banánom, ktoré mi dodajú toľko energie! Umyjem sa, zbalím všetko potrebné aj nepotrebné a hor sa do práce. Náš úprimný záujem však niekto v momente zmaril. Zistili sme, že vchodové dvere do bytovky sú zamknuté a my nemáme nový kľúč. Totiž cez víkend menili zámky, lebo niekto šikovný si zmyslel vykradnúť spoločné priestory. Klopeme na všetky dvere obyvateľov bytovky. Jeden jediný na najvyššom poschodí otvorí dvere práve vtedy, keď už si myslíme, že do práce sa nejde a ja si urobím neplánované voľno.

Pri pohľade na zasnežené parkovisko som uvažoval, či by predsa len nebolo lepšie zostať za tými zamknutými dverami. Vďaka zdatnému asistentovi som to samozrejme zvládol. O pár minút som už sedel vo vykúrenom aute, kde tak, ako sa víril vo vzduchu prach, vírili aj moje myšlienky. Čo ma v práci čaká? Na čom dnes musím zapracovať? Grafika, maily…  Môj myšlienkový tok prerušil asistent a pohyb vozíka. Netuším ako, zrazu sa mi nekontrolovateľne podvrtla noha. Mierne to zabolí, ale nevadíííí, ideme ďalej! Veď to je len taký klasický pondelkový návrat do reality.

Vďaka elektrickej plošine som po pár minútach konečne v práci na svojom mieste. Vybavujem maily, telefonáty a všetko potrebné. Prišiel čas obeda. Dnes to budú zemiaky, mäso a šalát. Som predsa nejaký chlap, musím naberať svaly a energiu! Čas v práci nekontrolovateľne rýchlo ubehol. Dnes cestujeme domov len niečo cez pol hodinu. Uvažujem, či to so zápchami v Bratislave bude niekedy lepšie. V teple domova sa navečeriam a pokojne sŕkam bylinkový čaj, na ktorý sa vždy tak teším. Počas dlhých zimných dní je to tá najlepšia vzpruha.

To teda bol pondelok! Taký obyčajný deň. Ale ako sa hovorí, každý deň je dar.


Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho s kamarátmi.

Ďakujem.

About Martin Rybarčák

Rád spoznávam Slovensko z môjho elektrického vozíka, ktorý mi dáva krídla. Vo voľnom čase píšem recenzie z mojich bezbariérových ciest. Pohltilo ma SEO, WordPress a Marketing. Nahliadnite do môjho života.